Vláda sa možnosťou rozpočtového provizória zaoberá, podľa Remišovej sa pripravujú na každý scenár

Veronika Remišová
Zľava: Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Vláda sa zaoberá aj tým, aké by mohli byť podmienky počas rozpočtového provizória, kde sa budú škrtať výdavky štátu a čo to prinesie. „Pripravujeme sa na každý scenár, teda aj na rozpočtové provizórium,“ povedala po stredajšom rokovaní vlády ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Materiál bude podľa nej na rokovaní vlády budúci týždeň.

Keď sa neschváli návrh štátneho rozpočtu na budúci rok, budú sa podľa Remišovej škrtať výdavky na pomoc pre domácnosti, bude obmedzená aj pomoc pre firmy a bude obmedzená aj pomoc na už schválené platy. „Obmedzia sa akékoľvek podporné aktivity,“ dodala Remišová.

Neschválený rozpočet bude totiž dôvodom na rozpočtové provizórium. Ako už pred časom povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO), táto situácia bude síce ťažká, ale vie si predstaviť zvládnuť aj tú. Avšak bude robiť všetko preto, aby našli 76 hlasov v parlamente.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRMinisterstvo investíciíOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiZa ľudí