Dôchodcovia kritizujú vládu za fungovanie v bubline nedotknuteľnosti, politici by mali šetriť na sebe a nie na ľuďoch

Dôchodkyňa
Vláda šetrí podľa Jednoty dôchodcov Slovenska na chudobných. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vláda šetrí podľa Jednoty dôchodcov Slovenska (JDS) na chudobných a šetrenie na ministerstvách, či politikoch nerieši. Zároveň sa domnieva, že je možné rozšíriť pomoc na všetkých obyvateľov Slovenska ohrozených chudobou.

Vláda škrtá výdavky na dôchodcov

Opatrenia, ktoré vláda prijíma, napríklad proti samosprávam, a naopak neprijíma pre seniorov a pracujúcich, považuje za zlé.

„Ak vláda deklaruje, že nemá dostatok peňazí na pomoc svojim občanom, JDS nerozumie, prečo neprišla vláda s prehodnotením svojich výdajov na ministerstvách a podriadených organizáciách.

Politici by mali šetriť na sebe

Vláda si takto funguje vo svojej „bubline nedotknuteľnosti“,“ konštatuje Jednota dôchodcov Slovenska. Zlyháva podľa nej aj Útvar hodnoty za peniaze, ktorý mal prísť s analýzou výdavkov, ktoré je možné odložiť alebo revidovať.

JDS zdôrazňuje, že nie je proti pomoci rodinám, práve naopak. Odmieta však, aby politici nešetrili na sebe a šetrili na svojich obyvateľoch.

Obyvateľov Slovenska podľa nej takýmto prístupom politici dostávajú nielen pod hranicu chudoby, ale pod hranicu ľudskosti a dôstojnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jednota dôchodcov SlovenskaÚtvar hodnoty za peniaze (ÚHP)