VÚB Asset Management mení názov na Eurizon Asset Management Slovakia

|
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

Správcovská spoločnosť VÚB Asset Management mení názov na Eurizon Asset Management Slovakia. O plánovanej zmene názvu agentúra SITA informovala ešte začiatkom marca. Pod pôvodným názvom pritom firma na Slovensku fungovala 20 rokov. Eurizon je správcom aktív skupiny Intesa Sanpaolo a riadi VÚB Asset Management. Zmena názvu je podľa vyjadrení spoločnosti posledným krokom, ktorý dokazuje, že už v súčasnosti je dôležitým členom tohto globálneho správcu aktív.

Ku koncu roka 2019 spravovala spoločnosť VÚB Asset Management na Slovensku približne 1,7 mld. eur. Na Slovenskom trhu kolektívneho investovania pôsobí od roku 2000. Od roku 2008 spoločnosť Eurizon Capital S.A. (EC SA), sesterská spoločnosť VÚB Asset Managementu, predáva na Slovensku svoje fondy. „Zmenu mena spoločnosti považujem iba za posledný symbolický krok pri vstupe do “rodiny” Eurizon,“ povedal generálny riaditeľ VÚB Asset Managementu Marián Matušovič.

Spoločnosť VÚB Asset Management v minulom roku nepatrne zvýšila ziskovosť. Jej čistý zisk stúpol o 1,7 % na 5,57 mil. eur. Plánuje ho celý použiť na výplatu dividend akcionárom. Z pohľadu trhového podielu správcovská spoločnosť podľa jej vyjadrení potvrdila svoje stabilné postavenie na slovenskom trhu kolektívneho investovania. S trhovým podielom 17,74 % si udržala druhé miesto, pričom ku koncu vlaňajška spravovala majetok vo výške 1,707 mld. eur.

O spoločnosti

Spoločnosť VÚB Asset Management vznikla 17. apríla 2000 zápisom do Obchodného registra SR. Hlavným predmetom činnosti firmy je vytváranie a spravovanie podielových fondov. V júni 2018 sa majoritným vlastníkom stala spoločnosť Eurizon Capital SGR S.p.A. so sídlom v Taliansku. Správcovská spoločnosť je členom skupiny Intesa Sanpaolo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Eurizon Asset ManagementVÚB Asset Management