VÚB banka mení cenník služieb, dlhodobá stratégia je podporovať využívanie elektronického bankovníctva

Vub banka.jpg
Foto: archívne, VÚB banka

VÚB banka v októbri zvýši poplatky pri hotovostných vkladoch. Ako informuje Finančný kompas, pri vklade v hotovosti na účet vedený vo VÚB banke sa poplatok zvýši o 50 centov na dve eurá.

Prehodnotenie aktuálnych skutočných nákladov

Pri vkladových účtoch a vkladných knižkách to bude rovnaké zvýšenie. Naposledy banka upravovala svoj cenník v apríli.

Ako ďalej agentúru SITA informovala PR manažérka VÚB banky Lucia Luptáková, ide o prehodnotenie aktuálnych skutočných nákladov týkajúcich sa náročnosti práce s hotovosťou na pobočkách.

Vkladomaty sú pre klientov zadarmo

Dlhodobá stratégia banky je podporovať využívanie služieb v rámci elektronického bankovníctva.

„Klientom už dlhodobo prinášame možnosť vykonávať množstvo typov bezhotovostných a iných operácií, ktoré si nevyžadujú návštevu pobočky banky,“ skonštatovala Luptáková.

Čo sa týka vkladov hotovosti, snahou banky je aj motivovať klientov, aby používali vklady cez bankomaty s možnosťou vkladu, tzv. vkladomaty, ktoré sú pre klientov zadarmo.

„Zároveň VÚB banka pracuje na vylepšovaní elektronického bankovníctva, rekonštrukcii pobočiek, na budovaní samoobslužných zón a neustálom rozširovaní siete vkladomatov,“ dodala Luptáková.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Luptáková
Firmy a inštitúcie Finančný kompasVÚB Všeobecná úverová banka