Vyšší prídavok na dieťa dostanú rodičia v októbri, ale niektorým nárok na jeho vyplatenie nevznikne

Koronavírus, peniaze
Zvýšený prídavok na dieťa vláda neposkytne na tie nezaopatrené deti, na ktoré vyplatila jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Rodičia nezaopatrených detí vo veku do 18 rokov dostanú za september prídavok na dieťa vyšší o 74,50 eura. Celková suma prídavku na dieťa tak za september dosiahne 100 eur. Úrady práce a sociálnych vecí túto sumu rodičom vyplatia v októbri.

Štát myslel aj na rodičov mŕtvych detí

Vyplýva to z nariadenia vlády, ktoré v stredu schválila vláda. Jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa o 74,50 eura si zo štátneho rozpočtu vyžiada 70,5 milióna eur. Zvýšený 100-eurový prídavok za september vyplatí štát na 944,1 tisíca detí vo veku do 18 rokov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Jednorazové zvýšenie prídavku na dieťa bude aj pre rodiny, ktorých nezaopatrené dieťa zomrelo počas pandémie, teda v období od marca minulého roka do septembra tohto roka a v septembri tohto roka bolo mladšie ako 18 rokov.

Prídavok nedostanú všetci

Zvýšený prídavok na dieťa vláda neposkytne na tie nezaopatrené deti, na ktoré vyplatila jednorazovú pomoc v hmotnej núdzi v sume 333 eur.

„Jednorazové zvýšenie prídavku pre dieťa, ktoré prvýkrát nastúpilo do prvého ročníka základnej školy, tým nie je dotknuté,“ uvádza sa v materiáli. Prídavok na dieťa vláda zvýši „za účelom zmiernenia následkov prijatých opatrení v súvislosti so šírením pandémie COVID – 19, ktoré mali negatívny dopad na rodiny s nezaopatrenými deťmi“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Úrad práce sociálnych vecí a rodinyVláda SR