Wall Street rástol s podporou veľkých technologických firiem

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Wall Street v utorok vymazal časť úvodných ziskov, hlavné indexy však uzavreli obchodovania s rastom. Dopyt po akciách veľkých technologických firiem prevážil nad stratami bánk a iných odvetví. Technologický sektor sa tento týždeň zotavili po útlme zo začiatku mesiaca, keď ho zasiahli obavy investorov z neprimeraného zhodnotenia akcií.

Index S&P 500 posilnil o 0,5 % na 3 401,20 bodu, Dow Jones o 0,1 % na 27 995,60 bodu a Nasdaq o 1,2 % na 11 190,32 bodu.

Čaká sa na kroky Fed-u

Ázijské trhy v stredu v nadväznosti na ďalšie zisky Wall Street väčšinou rástli. Pozornosť investorov sa zameriava na Federálny rezervný systém (Fed), ktorý neskôr počas dňa oznámi výsledky svojho zasadnutia. Od tvorcov menovej politiky v USA za očakáva, že úrokové sadzby ponechajú blízko nuly, aby podporili zotavenie ekonomiky po pandémii koronavírusu. Záverečné vyhlásenie z dvojdňovej schôdzky by podľa časti ekonómov mohlo obsahovať silnejší záväzok k pokračovaniu nákupov dlhopisov ako nástroja na stabilizáciu trhov. O menovej politike rokuje aj japonská centrálna banka. Zasadnutie končiace sa vo štvrtok by ale podľa agentúry AP nemalo priniesť podstatné zmeny.

Hlavný tokijský index Nikkei 225 posilnil o 0,1 % na 23 483,17 bodu, hongkonský Hang Seng o 0,1 % na 24 763,29 bodu a juhokórejský Kospi o 0,2 % na 2 448,53 bodu. Zložený šanghajský index stagnoval na úrovni 3 294,87 bodu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FED Americká centrálna banka