Wüstenrot končí s predajom nových zmlúv stavebného sporenia, chce naštartovať rast obchodu

Wüstenrot
Foto: dpdesign.sk

Wüstenrot stavebná sporiteľňa končí s predajom nových zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním nových medziúverov. Zároveň naštartovala rast nového obchodu a plánuje ďalšie posilnenie svojho trhového podielu.

Ako informovala spoločnosť, prvým konkrétnym krokom expanzie je založenie Wüstenrot InHouseBroker. Prostredníctvom nej chce poskytnúť svojim klientom a vlastnej obchodnej sieti komplexné finančné služby v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia a kapitálového trhu.

Limitujúci koncept

„Samotný koncept stavebnej sporiteľne je pre ďalšiu expanziu skupiny výrazne limitujúci. Stavebné sporiteľne totiž financujú svoje portfólio úverov prevažne prostredníctvom zmlúv stavebného sporenia. Napriek tomu, že tento model pôsobí vo finančnom ekosystéme ako stabilizačný faktor a klientovi poskytuje istotu aj v čase otrasov na finančnom trhu, stavebné sporiteľne ťahajú oproti konkurencii za kratší koniec,“ objasnil predseda predstavenstva skupiny Wüstenrot na Slovensku Marian Hrotka.

Ako dodal, na atraktivite stavebných sporiteľní nijako nepridalo aj postupné okresávanie legislatívnej podpory stavebného sporenia.

Rozhodnutie iných sporiteľní

Súčasných klientov, ktorí si vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni sporia alebo čerpajú úver, sa nová stratégia prakticky nedotkne. Čo sa týka iných stavebných sporiteľní pôsobeniach na Slovensku, zdá sa, že kroky Wüstenrot nasledovať nebudú.

Prvá stavebná sporiteľňa ukončenie predaja nových zmlúv stavebného sporenia a poskytovania nových medziúverov podľa stanoviska poskytnutého agentúre SITA neplánuje. Podobne reagovala aj ČSOB stavebná sporiteľňa. ČSOB stavebná sporiteľňa nemení svoje produktové portfólio,“ uviedla stručne hovorkyňa Anna Jamborová.

Na trhu sú roky

Wüstenrot Slovensko je členom finančnej skupiny Wüstenrot. Na slovenský trh so stavebným sporením rakúsko-nemecká skupina vstúpila v roku 1993.

O päť rokov neskôr vznikla Wüstenrot životná poisťovňa, ktorá následne začala ponúkať i neživotné poistenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna JamborováMarian Hrotka
Firmy a inštitúcie ČSOB stavebná sporiteľňaPrvá stavebná sporiteľňaWüstenrot stavebná sporiteľňa