Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wüstenrot poisťovňa
Ilustračné foto Wüstenrot poisťovňa
24. 05. 2019 9:50 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Wüstenrot poisťovňa počíta v tomto roku s rastom neživotného poistenia

V minulom roku hrubé predpísané poistné mierne kleslo, rast zaznamenalo len neživotné poistenie.

Wüstenrot poisťovňa si pre tento rok stanovila za cieľ rast poistného v neživotnom poistení. Ako spoločnosť ďalej informovala vo výročnej správe, udržanie profitability z predchádzajúcich rokov bude v tomto roku zložité, a to najmä pre daň z poistenia, ako aj pre náklady v podobe množstva finančných a ľudských kapacít potrebných na implementáciu v procesoch a systémoch. Pri finančnom umiestnení prostriedkov bude firma aj naďalej využívať konzervatívny prístup, teda investície bude smerovať najmä do cenných papierov s investičným stupňom a s pevným výnosom.

V minulom roku hrubé predpísané poistné spoločnosti kleslo o 1,6 % na 56,3 mil. eur. Rástlo len neživotné poistenie. Celkový čistý zisk sa znížil o 63,7 % na 1,52 mil. eur. Dôvodom bol podľa vyjadrení poisťovne najmä nepriaznivý výsledok z finančného umiestnenia a poistné plnenia v neživotnom poistení. Firma vlani získala 85 166 nových klientov, z čoho 16 770 si uzatvorilo zmluvu v oblasti životného poistenia a 68 396 v oblasti neživotného poistenia. Všetky novouzavreté poistné zmluvy boli s ročným poistným vo výške 11 mil. eur.

Nesplnili všetky ciele

Situácia na poistnom trhu vlani nebola na Slovensku podľa vyjadrení spoločnosti vôbec jednoduchá. Objavili sa viaceré vplyvy, ktoré vytvorili náročné prostredie na plnenie stanovených cieľov. Išlo napríklad o pretrvávajúci nízky záujem klientov o životné poistenie či vysokú škodovosť v neživotnom poistení, predovšetkým v oblasti autopoistenia.

Taktiež to bola silná konkurencia na slovenskom finančnom trhu, dlhé diskusie k zavedeniu novej dane z poistenia, ktorá je na ťarchu profitability, a v neposlednom rade aj nadmerná volatilita na kapitálových trhoch, ktorá bola citeľná najmä v poslednom kvartáli minulého roka. „Po tomto spätnom pohľade na takéto prostredie plné výziev sa dosiahnuté výsledky javia ako úspech, aj keď sa nám nepodarilo zrealizovať všetky stanovené ciele,“ skonštatovala poisťovňa vo výročnej správe.

O spoločnosti

Wüstenrot poisťovňa, a. s. pôsobí na Slovensku od roku 1998, najskôr ako Wüstenrot životná poisťovňa. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.

K téme

Spoločnosť Tatra Asset Management s polročným ziskom takmer 5 mil. eur Asset Management Slovenskej sporiteľne s polročným ziskom cez 723 tis. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Cséfalvayová vystupuje z Mosta-Híd, spomína sa v súvislosti s Dobrou voľbou NAKA zastavila trestné stíhanie vydierania exprezidenta, Fico sa podľa Kisku usvedčuje sám Fanúšik, ktorý napadol Mitreu, dostane doživotný zákaz vstupu na zápasy Slovana Bratislava Slovan nechce hrať pred prázdnymi tribúnami, ponúka voľné vstupenky pre deti Foto: Prezidentka Čaputová vyjadrila podporu proreformným snahám Ukrajiny Zomrel hudobník Ric Ocasek, jeho kapela The Cars je v Rock’n’rollovej sieni slávy Opitej matke vypadla z kočíka päťmesačná dcéra a nechala ju na chodníku

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X