Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, čas, sporenie, investovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
6. 02. 2019 7:02 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Z podielových fondov minulý týždeň ubudlo viac ako 7,5 mil. eur

Najväčšie záporné čisté predaje vykázali v uplynulom týždni dlhopisové fondy na úrovni 3,3 mil. eur.

Z podielových fondov na Slovensku v uplynulom týždni ubudlo vyše 7,5 mil. eur. Týždeň predtým boli pritom čisté predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) naopak kladné v objeme takmer 10 mil. eur. Celkové predaje podielov v uplynulom týždni pritom dosiahli 19,4 mil. eur a spätný nákup predstavoval 26,9 mil. eur.

Najväčšie záporné čisté predaje vykázali v sledovanom období dlhopisové fondy na úrovni 3,3 mil. eur. V mínuse však boli aj štruktúrované fondy v objeme 2,6 mil. eur, zmiešané fondy rovnako 2,6 mil. eur, fondy krátkodobých investícií 2,4 mil. eur a mierne záporné čisté predaje v sume 37,1 tis. eur vykázali aj peňažné fondy. Naopak zdroje pribúdali v akciových fondoch, a to 2 mil. eur, v realitných fondoch 1,4 mil. eur a kladné čisté predaje fondov alternatívnych investícií dosiahli takmer 19 tis. eur.

Z jednotlivých správcovských spoločností najvyššie kladné čisté predaje v uplynulom týždni zaznamenali fondy IAD Investments v sume 1,5 mil. eur nasledované fondmi Amundi Luxembourg S.A. vo výške 1,4 mil. eur. Naopak v mínuse skončili najmä fondy Tatra Asset Managementu, ktoré vykázali záporné čisté predaje 3,7 mil. eur a fondy Asset Managementu Slovenskej sporiteľne boli v mínuse 3,5 mil. eur.

Odporúčané články

Akciový index bratislavskej burzy stúpol, pomohli mu akcie Biotiky Objem obchodov na bratislavskej burze medziročne stúpol o viac ako 10 %

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Štart Sagana, Vivianiho a Kruijswijka v Holandsku bol ohrozený, ich lietadlo muselo núdzovo pristáť Miera nezamestnanosti zostala pod hranicou päť percent, podľa Richtera nenastáva kríza Aktualizované: Pellegrini údajne plánuje odísť zo Smeru, na kandidátke nechce Fica, Gašpara ani Blahu Beňová pochybuje o kontaktoch Mariana K. na politikov, progresívcov komunikácia z Threemy neprekvapila Smer-SD sa po vražde Kuciaka neuchádzal o podporu kotlebovcov, pracoval len s dvomi variantmi

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X