Záujem o bezkontaktné platenie počas pandémie neustále rastie, Slovensko má najmenej podvodov

platba kartou
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Záujem o bezkontaktné platby zo strany spotrebiteľov neustále rastie. Ako informovala spoločnosť Visa, eviduje ďalšiu miliardu bezkontaktných platieb, pri ktorých by v minulosti museli klienti zadávať PIN kód. Tento míľnik dosiahli menej ako za rok odvtedy, čo sa v 29 krajinách Európy zvýšili limity na bezkontaktné platby v dôsledku pandémie COVID-19.

Stali sa štandardom

Rast bezkontaktných platieb bol kľúčovým trendom počas pandémie. Bezkontaktné platby sa stali nevyhnutnosťou pre spotrebiteľov aj maloobchodníkov. Výskum spoločnosti Visa ukazuje, že dve tretiny spotrebiteľov na celom svete by bezkontaktné platby v budúcnosti najradšej používali rovnako alebo ešte viac ako v súčasnosti.

„Dopyt po bezkontaktných platbách naznačuje, že sa stali pre európskych spotrebiteľov a maloobchodníkov štandardom,“ uviedol generálny riaditeľ Visa pre Česko, Slovensko a Maďarsko Marcel Gajdoš.

Majú najnižšiu mieru podvodov

Bezkontaktné karty majú podľa neho najnižšiu mieru podvodov zo všetkých druhov platieb a v krajinách, kde sa bezkontaktné platby často používajú, ostávajú podvody v mieste predaja na historických minimách. „Slovensko patrí ku krajinám s najnižším počtom podvodov na platbách,“ povedal Gajdoš.

Rastúci dopyt po bezkontaktných transakciách je zrejmý v celej Európe a viac ako 80 % platieb Visa v obchodoch je už bezkontaktných. Vo Francúzsku a Nemecku sa medziročne zvýšil počet bezkontaktných transakcií o viac ako polovicu. Z jednej miliardy transakcií sa 400 miliónov uskutočnilo vo Veľkej Británii a podľa spoločnosti Visa možno očakávať ďalší nárast.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Gajdoš
Firmy a inštitúcie Visa