Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
22. 08. 2019 12:18 AktualitySlovensko od voFinanciach.skSITA

Záujem o vydávanie dlhopisov rastie


Centrálny depozitár cenných papierov (CDCP) v prvom polroku zaregistroval 82 nových emisií zaknihovaných cenných papierov v menovitej hodnote 5,5 mld. eur. Z uvedeného počtu nových emisií boli na účty nadobúdateľov pripísané cenné papiere v objeme 3,82 mld. eur. Informoval o tom centrálny depozitár.

Najpočetnejší druh predstavujú zabezpečené dlhopisy, z ktorých v prvom polroku v CDCP zaregistrovali 34 emisií. Za nimi nasledovali nové emisie podnikových dlhopisov v počte 17. Pomerne vysoký záujem emitentov bol aj o vydávanie kmeňových akcií (dvanásť emisií) a investičných certifikátov (desať emisií).

Úspešné kryté dlhopisy

Naopak, čo sa týka objemu vydaných cenných papierov, dominujú štátne dlhopisy, kde z novej emisie 11-ročných štátnych dlhopisov vydanej v apríli tohto roku bol na účty pripísaný objem 1 mld. eur. „Veľmi úspešný nový druh cenného papiera na slovenskom kapitálovom trhu predstavujú kryté dlhopisy, z ktorých v prvom polroku banky vydali 1,5 mld. eur,“ dodala PR manažérka depozitára Dagmar Kopuncová.

Nasledovali nové emisie zabezpečených dlhopisov, z ktorých v prvom polroku bol na účty pripísaný objem 408,2 mil. eur a emisie podnikových dlhopisov v objeme 176,9 mil. eur. Pri emisiách zabezpečených dlhopisov sleduje CDCP nárast počtu aj objemu, ktoré v prvom polroku dosiahli medziročné zvýšenie počtu o 70 % a objemu o 148 %.

Pretrvávajúci záujem emitentov o financovanie prostredníctvom vydávania dlhových cenných papierov potvrdzuje podľa Kopuncovej vysoký podiel dlhových cenných papierov na emisiách zaregistrovaných v prvom polroku v CDCP. Predstavuje 99,47 % celkového objemu a 84,15 % celkového počtu nových emisií.

K téme

Slovenský akciový index SAX za týždeň posilnil len nepatrne Objem obchodov na bratislavskej burze sa prepadol o tretinu

Témy

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X