Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 %

Citigroup
Ilustračné foto AP Photo/Nick Ut

Rastu zisku pomohli vyššie úrokové sadzby, nižšie dane a silná ekonomika.

Americký bankový konglomerát Citigroup v druhom kvartáli dosiahol medziročný rast zisku o sedem percent. Pomohli mu vyššie úrokové sadzby, nižšie dane a silná ekonomika. Citigroup je prvou veľkou bankou z Wall Street, ktorá zverejnila kvartálne výsledky.

Očakáva sa, že zisk všetkých veľkých bánk bude medziročne vyšší. Predpokladá sa však, že investori sa sústredia na výhľady bánk, hlavne preto, že globálna ekonomika sa spomaľuje a americký Federálny rezervný systém (Fed) uvažuje o redukcii úrokov.

Peňažný ústav Citigroup v pondelok uviedol, že jeho zisk za apríl až jún bol v objeme 4,8 mld. USD, čiže 1,95 USD na akciu. Išlo o rast oproti rovnakému obdobiu minulého roka, kedy banka vykázala zisk 4,49 mld. USD, čiže 1,63 USD na akciu. Ziskom za druhý kvartál tohto roka banka prekonala prognózu analytikov oslovených v prieskume spoločnosti FactSet, ktorí odhadovali, že bude v sume 1,81 USD na akciu.

Celkové tržby banky v druhom štvrťroku medziročne posilnili o dve percentá na 18,76 mld. USD a prekonali očakávanie analytikov, že budú na úrovni 18,5 mld. USD.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Citigroup