Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, sporenie, peniaze, bankovky, mince kalkulačka
Ilustračné foto. pixabay.com
17. 02. 2017 17:30 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Zisk holandskej poisťovne Aegon stúpol o viac ako štvrtinu

Za štvrtý kvartál holandská poisťovňa vykázala základný zisk pred zdanením vo výške 554 mil. eur.

Holandská poisťovňa Aegon v štvrtom kvartáli dosiahla medziročný rast základného zisku pred zdanením o 27 percent na sumu 554 mil. eur. Základný zisk firmy na trhoch Severnej a Južnej Ameriky stúpol na 388 mil. eur a v Európe sa zvýšil na 174 mil. eur. Základný zisk poisťovne z podnikania v Ázii posilnil na sumu 13 mil. eur, pričom tento výsledok o sumu 7 mil. eur vylepšilo zvýšenie úrokov.

Čistý zisk spoločnosti za október až december bol vo výške 470 mil. eur. Poisťovňa Aegon o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke. Spoločnosť Aegon ďalej uviedla, že jej celkové tržby v záverečnom štvrťroku vlaňajška oslabili o 6 percent na 2,7 mld. eur.  Jej prevádzkové výdavky sa však v štvrtom kvartáli medziročne znížili o 2 percenta na 978 mil. eur.
Akcionári dostanú dividendy
Dozorná rada poisťovne plánuje navrhnúť vyplatenie konečných dividend za rok 2016 v sume 13 centov na kmeňovú akciu. Ak sa konečné dividendy schvália, v kombinácii s predbežnými v sume 13 centov na akciu, ktoré boli vyplatené v prvej polovici roka 2016, tak celkové dividendy Aegonu za roku 2016 budú v sume 26 centov na akciu.

Súčasťou koncernu Aegon je aj Aegon Slovensko. Na Slovensko vstúpila značka Aegon v roku 2003. Pod značkou Aegon pôsobia na slovenskom trhu štyri spoločnosti, a to Aegon Životná poisťovňa, Aegon, d. s. s., Aegon partner a Aegon Hungary Composite Insurance Closed Company Limited by Shares, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Odporúčané články

Sporiteľňa Wüstenrot znížila polročný zisk takmer o 40 % ČSOB stavebnej sporiteľni klesol polročný zisk o vyše 75 %

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X