Zisk Privatbanky v prvom polroku mierne poklesol

Privatbanka
Foto: Privatbanka

Polročný zisk Privatbanky medziročne klesol o 9,3 %. Ako vyplýva zo zverejnených informácií, od začiatku januára do konca júna tohto roka banka dosiahla čistý zisk 4,85 mil. eur. Prevádzkové výnosy, v rámci ktorých sa banke darilo tak v rámci úrokov, ako aj poplatkov, stúpli, avšak spoločnosť mala vyššie prevádzkové náklady. Stav klientských úverov vzrástol medziročne o 5,4 % na 388,37 mil. eur a vklady klientov stúpli o 10,4 % na 595,19 mil. eur.

V minulom roku dosiahla banka zisk 8,43 mil. eur pri poklese o 10,7 %. Banka dosiahla podľa jej vyjadrení vo väčšine ukazovateľov hospodárske výsledky v súlade so stanoveným plánom, pričom plánovaný zisk po zdanení výrazne prekročila. Na celý tento rok si banka naplánovala, že dosiahne čistý zisk 8,9 mil. eur, čo by v porovnaní so skutočnosťou minulého roka znamenalo mierny nárast zhruba o 6 %.

O spoločnosti

Privatbanka, ktorá do konca októbra 2005 vystupovala pod názvom Banka Slovakia, vznikla zakladateľskou zmluvou 2. augusta 1995. V roku 2003 sa jej majoritným akcionárom stala rakúska banka Meinl Bank AG. O slovenskú banku prejavila záujem finančná skupina Penta a v prvej polovici júla 2007 koncentráciu schválil Protimonopolný úrad SR. V súčasnosti už vlastní skupina Penta v Privatbanke 100 % akcií. Banka sa špecializuje na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva. Druhou hlavnou oblasťou činnosti banky je korporátne bankovníctvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Privatbanka