Zisk spoločnosti Visa výrazne stúpol, pandémia natrvalo zmenila správanie spotrebiteľov

VISA, dolár
Akcie spoločnosti VISA zlacneli. Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký spracovateľ platieb Visa Inc. vo svojom účtovnom štvrtom kvartáli dosiahol výrazný rast zisku. Firma za júl až september vykázala zisk 3,58 miliardy dolárov čiže 1,65 dolára na akciu. V rovnakom období minulého roka bol jej zisk na úrovni 2,14 miliardy dolárov čiže 97 centov na akciu.

Vlaňajšie výsledky spoločnosti Visa brzdila pandémia, ktorá vyvolala globálne spomalenie cestovania a ekonomickej aktivity. Po otvorení ekonomík sa však zvýšil aj objem platieb. Manažéri spoločnosti Visa okrem toho uviedli, že pandémia natrvalo zmenila správanie spotrebiteľov.

Stúpol totiž počet tých, ktorým vyhovuje nakupovať prostredníctvom internetu, čo si často vyžaduje platbu kreditnou alebo debetnou kartou. „Pandémia ešte viac digitalizovala finančnú hotovosť,“ povedal generálny riaditeľ Visa Inc. Al Kelly.

Zároveň sa vyjadril, že rast kryptomien bude pre jeho firmu tiež prospešný, pretože investori do digitálnych mien budú musieť pri nákupoch bitcoinov a iných kryptomien presúvať peniaze z tradičných bankových účtov tretím stranám.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Visa