Ziskovosť VÚB Leasingu vlani stúpla

VÚB
Ilustračné foto VÚB

Firma uzatvorila v minulom roku nové obchody za viac ako 300 mil. eur.

Spoločnosť VÚB Leasing dosiahla v minulom roku čistý zisk 4,28 mil. eur. Podľa zverejnených informácií medziročne stúpol o viac ako polovicu. Rok predtým bola firma totiž v zisku 2,7 mil. eur. „Rok 2018 bol pre nás nielen náročný z hľadiska stanovených cieľov v rôznych oblastiach, ale aj ambiciózny z pohľadu obchodných a finančných plánov. Uplynulý rok bol aj rokom dynamickým, čo sa prejavilo aj na celkových výsledkoch našej spoločnosti,“ uviedla spoločnosť vo výročnej správe.

Firma prefinancovala v minulom roku hnuteľné a nehnuteľné predmety v obstarávacích cenách vo výške 300,5 mil. eur. Objem nových obchodov stúpol medziročne o 4 %. K rastu prispeli najmä komodity strojárstva a strojov pre poľnohospodárstvo, v stavebníctve to bol pokles. V oblasti financovania lodí, lietadiel a železničných vozidiel spoločnosť evidovala pokles o 12 %. Pri osobných vozidlách zaznamenala nárast o 3 %. V oblasti financovania nehnuteľných predmetov to bol rast o 6 %.

O spoločnosti

Firma VÚB Leasing, pôvodne B.O.F., vznikla vo februári 1991. Majoritný akcionár, Prvá slovenská investičná skupina, predal v roku 2007 svoj 70-percentný podiel VÚB banke. Na VÚB Leasing sa spoločnosť premenovala v septembri 2008. VÚB banka začiatkom februára 2010 odkúpila od Prvej slovenskej investičnej skupiny zvyšných 30 % akcií spoločnosti VÚB Leasing a stala sa tak jej 100-percentným vlastníkom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom