Zlúčenie poisťovní Uniqa a AXA je úspešne zavŕšené, všetci klienti prejdú pod českú pobočku

Uniqa_office__07_web.jpg
Foto: UNIQA

Zlúčenie poisťovní Uniqa a AXA sa už skončilo. Zlúčenie poisťovní k 31. augustu schválila Česká národná banka a aj Národná banka Slovenska. Fúzia sa týka firiem AXA životní pojišťovna a AXA pojišťovna, ako aj Uniqa poisťovňa a Uniqa pojišťovna, pričom Uniqa pojišťovňa sa stáva nástupníckou spoločnosťou. Značka AXA zostáva v Čechách a aj na Slovensku zastúpená iba v AXA Assistance.

Na Slovensku bude nástupnícka firma fungovať prostredníctvom organizačnej zložky pod názvom Uniqa pojišťovna, pobočka poisťovne z iného členského štátu. Model podnikania slovenskej Uniqa poisťovne sa tak zmení z akciovej spoločnosti na pobočku českej Uniqa.

Vzhľadom na to, že Uniqa pojišťovna a Uniqa poisťovňa už roky úzko spolupracovali a mali jednotné vedenie, zriadenie pobočky českej Uniqa na Slovensku je podľa ich vyjadrení logickým vyústením tejto spolupráce.

Pre klientov sa nič nemení

„Rovnako fungovala pred fúziou aj spoločnosť AXA, preto z hľadiska fungovania po spojení považujeme tento model za ekonomicky optimálny. Očakávame od neho zefektívnenie organizácie riadenia a rozhodovacích procesov,“ povedal generálny riaditeľ Uniqa Martin Žáček.

Zmenou sa pre klientov na Slovensku podľa vyjadrení firmy nič nemení. „Regulácia zabezpečuje vysokú ochranu poistníkov a poistených bez ohľadu na to, či poisťovňa vykonáva poisťovaciu činnosť na Slovensku na základe povolenia udeleného Národnou bankou Slovenska alebo ako pobočka poisťovne na základe povolenia udeleného regulátorom iného členského štátu EÚ,“ uviedol Žáček.

Trvanie a obsah zmlúv zostanú zachované

Všetci klienti zanikajúcich spoločností sa automaticky stávajú klientmi spoločnosti Uniqa pojišťovna. Táto zmena nemá žiadny vplyv na trvanie či obsah poistných zmlúv alebo poistné podmienky platné v ČR a v SR. Všetky záväzky zostávajú v platnosti tak, ako si ich klienti dohodli.

Akvizíciu spoločností AXA v ČR a SR a tiež v Poľsku oznámil materský koncern Uniqa Insurance Group vo februári 2020. Koncom júla 2020 získal pre túto transakciu v hodnote okolo jednej miliardy eur potrebný súhlas Európskej komisie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Žáček
Firmy a inštitúcie AXAČNB Česká národná bankaNBS Národná banka SlovenskaUniqa poisťovňa