Vojaci budú seniorov učiť spoznávať okolie Liptova

Pozemné sily majú nového veliteľa
Vojaci na slávnostnom odovzdávaní a prevzatí funkcie velenia Pozemných síl OS SR v trenčianskych kasárňach SNP. Trenčín, 10. september 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 9. júla (WEBNOVINY) – Liptovskomikulášski vojaci budú učiť seniorov z celého Slovenska spoznávať prírodu, históriu, kultúru a tradície Liptova.

Akadémia ozbrojených síl generála M. R. Štefánika a liptovskomikulášska radnica spoločne pripravili prvý ročník Letnej univerzity seniorov, v rámci ktorej seniori absolvujú študijné poznávacie cesty do Liptovských Revúc a Žiarskej doliny, navštívia Liptovské múzeum a Horskú záchrannú službu a v tvorivej dielni budú pracovať na hrnčiarskom kruhu.

Akadémia sa nevenuje len vysokoškolákom, ale jej silnou stránkou je i celoživotné vzdelávanie, na ktorom sa nezúčastňujú len príslušníci Ozbrojených síl SR. Akadémia ozbrojených síl s rôznymi názvami jej predchodkýň je na Liptove už štyridsať rokov. Napriek mnohým jej aktivitám v tomto krásnom kraji nás mnohí Liptáci vnímajú ako niečo za akýmsi vysokým nepriehľadným plotom. My naopak cítime potrebu zblíženia sa a užšej spolupráce s regiónom,“ povedal garant Univerzity tretieho veku Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši Milan Švrlo.

Záujmovému vzdelávaniu seniorov sa vojenská akadémia venuje od roku 2005, doposiaľ sa zameriavala na počítače, internet a anglický jazyk. Prvý ročník Letnej univerzity seniorov s tematickým zameraním Spoznaj Liptov pripravila pre seniorov z celého Slovenska v termíne od 16. do 18. júla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom