Vojaci z Hlohovca budú pôsobiť v bojovej skupine V4

Vojaci
Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Vojaci z dopravného práporu Hlohovec sa v týchto dňoch pripravujú na svoje pôsobenie v bojovej skupine krajín V4, ktorá má byť v pohotovosti od januára 2016.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková, vojaci si v rámci prípravy na cvičisku Kolíňanský vrch pri Nitre precvičovali prepravu v konvoji a reakciu na rôzne incidenty, ako napríklad prepadnutie, prítomnosť podozrivých osôb, ktoré sa snažia dostať do blízkosti konvoja, či nález nástražných výbušných systémov a nevybuchnutej munície. Počas prípravy museli zvládnuť aj simulované poruchy vozidla či poskytnutie prvej pomoci príslušníkom jednotky.

„Vytvorenie bojovej skupiny krajín V4 je vlajkovým projektom nášho regionálneho zoskupenia, a preto musíme urobiť maximum, aby bol úspešný,“ povedal minister obrany Martin Glváč. „Postupne sa už preto koná výcvik našich jednotiek, ktoré budú jeho súčasťou.“

Podľa zástupcu veliteľa dopravnej roty nadporučíka Andreja Hazáka je jednotka zložená z rôznych súčastí dopravného práporu, ktoré doteraz spolu nepôsobili. „Cvičeniu na Kolíňanskom vrchu predchádzali prípravné výcviky v domácej posádke tak, aby vojaci vedeli včas reagovať na všetky situácie a ohrozenia, ktoré môžu nastať,“ povedal.

Spoločne s vojakmi dopravnej roty sa na cvičení zúčastnili aj príslušníci roty, ktorá precvičovala dotankovanie pohonných hmôt v poľných podmienkach počas plnenia úlohy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Glváč
Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily Slovenskej republiky