Vojaci zo Serede budovali dočasnú mostovku v obci Valaská Belá, pôvodný most poškodili povodne

Vojaci, most
Príslušníci Ozbrojených síl SR budovali v obci Valaská Belá v okrese Prievidza mostovku na vodnom toku. Foto: www.facebook.com

Príslušníci Ozbrojených síl SR zo Ženijného práporu Sereď v stredu budovali v obci Valaská Belá v okrese Prievidza mostovku na vodnom toku, ktorá nahradí poškodený most. Prepravu zabezpečili OS SR v spolupráci s Vojenskými lesmi a majetkami SR, š. p.

Ženisti zasahujú v ťažkých podmienkach

Som veľmi rád, že naši vojaci opäť potvrdzujú, že sa na nich občania môžu pri vzniku rôznych krízových situácií spoľahnúť. Ich nasadenie a pomoc v rámci domáceho krízového manažmentu je neodmysliteľnou súčasťou pracovných úloh a verím, že tak ako vždy, aj tentokrát to ocenia občania, ktorým bude premostenie slúžiť,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď, ktorý zároveň upozornil, že pomoc občanom sa dá zodpovedne vykonávať iba za predpokladu vyškoleného personálu ale rovnako tak adekvátnej, modernej a spoľahlivej techniky.

Tieto slová potvrdil aj veliteľ ženijného práporu, pplk. Jozef Kasl: „Ozbrojené sily sú pripravené pomôcť vždy, keď to je nevyhnutné. Naši ženisti zasahujú v ťažkých podmienkach a pri veľkých škodách. Teší ma, že plánované modernizačné projekty nám uľahčia prácu a v konečnom dôsledku pomôžu občanom podobne ako vo Vlašskej Belej.“ Kasl zároveň dodal, že na realizáciu tohto projektu bolo použitých 9 kusov ženijnej techniky.

Poškodenie počas povodní

K poškodeniu mosta došlo v uplynulých týždňoch počas povodní, ktoré zasiahli obec Valaská Belá. Náhradné premostenie z mostového tanku MT-55A bude v obci umiestnené do vybudovania nového premostenia.

Profesionálni vojaci provizórne premostenie budovali aj začiatkom tohto roka – medzi obcami Kysak a Veľká Lodina. Pôvodný most tu bol pre havarijný stav uzatvorený ešte v auguste minulého roka, pričom v októbri došlo aj k jeho zrúteniu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jaroslav Naď
    Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily SR