Vojenský dôstojník sa priznal k sériovým vraždám, na Cypre zabil sedem žien a dievčat

Cyprus, sériové vraždy
Špeciálny tím záchranárov sa snaží vytiahnuť z banskej šachty mŕtve ženské telá, ku ktorým vraždám sa priznal vojenský dôstojník. 22. apríla 2019 Foto: archívne, SITA/AP

NIKÓZIA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Muž z Cypru sa vo štvrtok priznal k vraždám siedmich žien a dievčat. Podľa miestnych médií ide doteraz o „prvé sériové vraždy“ na ostrove. Dve telá polícia objavila v banskej šachte už skôr tento mesiac, tretie telo našli vo štvrtok. Hlavný podozrivý, ktorým je 35-ročný vojenský dôstojník z gréckej časti Cypru, sa následne priznal k ďalším vraždám.

Polícia teraz na základe jeho údajov pátra po zvyšných obetiach. Je medzi nimi žena, ktorá pochádza buď z Indie, alebo z Nepálu, ako aj jedna Rumunka a jej osemročná dcéra. Ďalšie šesťročné dievča, dcéra jednej z obetí, je rovnako nezvestné.

Policajní vyšetrovatelia našli tretie telo ženy vo štvrtok po tom, čo ich podozrivý zaviedol k miestu v blízkosti Nikózie, kde sa ho predtým zbavil. S obeťou, ktorá bola nezvestná od decembra 2017, sa zoznámil online. Všetky tri obete, ktoré doteraz našli, pochádzajú z Filipín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom