Vojnový veterán po 68 rokoch úspešne dokončil univerzitu

Senior
Foto: www.wlwt.com

Deväťdesiatročný Američan Walter Bunker si opäť sadol do školských lavíc, aby po 68-ročnej prestávke úspešne dokončil štúdium na vysokej škole Xavier University. Veterán druhej svetovej vojny, ktorý lietal na bombardéri, sa do štúdia umenia pustil v roku 1946, zo zdravotných dôvodov však zo školy čoskoro odišiel.

Senior
Foto: www.wlwt.com

„Rozhodol som sa to trošku odložiť. A zrazu z toho bolo 70 rokov,“ uviedol senior. Na univerzite sa zoznámil aj so svojou dnešnou manželkou, s ktorou majú úctyhodných desať detí. Všetky deti sa pýšia diplomami z univerzít, čo dôchodcu inšpirovalo k návratu do školských lavíc.

Bunker, ktorý po vojne pracoval ako realitný agent, sa do štúdia vrhol aj napriek tomu, že bojuje s rakovinou pľúc a podstúpil už 13 ožarovaní.

„Toto je vrchol môjho života,“ povedal vášnivý huslista krátko po promóciách. „Získaním diplomu z tejto univerzity sa mi splnil sen. Chodil som aj na Notre Dame, ale Xavier University bola najlepšia,“ prezradil Bunker.

Na otázku, aké sú jeho najbližšie plány, senior odpovedal: „Predpokladám, že teraz si asi budem musieť začať hľadať prácu.“ Po chvíle premýšľania čerstvý absolvent žartovne dodal: „Alebo sa stanem kovbojom.“

www.people.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom