Aktualizované: Vojvodkyňa Catherine porodila druhého syna, princ Wiliam bol pri pôrode

Princ William
Britský princ William s manželkou Kate. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 23. apríla, 14:36

LONDÝN 23. apríla (WebNoviny.sk) –  Britský princ William a jeho manželka Catherine majú druhého syna. Kensingtonský palác informoval, že 36-ročná vojvodkyňa z Cambridgea v pondelok porodila chlapca, ktorý mal po príchode na svet hmotnosť 3 827 gramov.

Matka aj dieťa sú v poriadku. Bábätko sa narodilo o 11:01 v londýnskej St Mary’s Hospital, kam Catherine previezli v pondelok  ráno. William bol pri pôrode. Tretí potomok manželov je piatym v poradovníku čakateľov na trón.

„Kráľovná, vojvoda z Edinburghu, princ z Walesu, vojvodkyňa z Cornwallu, princ Harry a členovia oboch rodín boli informovaní a z novinky sa veľmi tešia,“ dodali zástupcovia paláca. Meno chlapca zatiaľ nie je známe.

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011.

Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré darovala svojmu vnukovi kráľovná Alžbeta II. krátko po jeho zásnubách. Dvojicu sobášila hlava anglikánskej cirkvi – arcibiskup z Canterbury Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013. Druhorodená dcéra Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.George Alexander Louiskráľovná Alžbeta II.princ Harryprinc Williamvojvodkyňa Catherine