Voľby by vyhral Smer-SD, koalícia PS/Spolu je až piata a Most-Híd má 1,5 percenta

Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík
Robert Fico, Béla Bugár, Andrej Danko, Andrej Kiska, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba, Alojz Hlina, Michal Truban, Richard Sulík. Foto: SITA - koláž WBN.

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali na prelome novembra a decembra minulého roku, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 22,5 percenta.

V prvej trojke aj kotlebovci a Za ľudí

Na druhom mieste by skončili Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, ktorú by volilo 11,5 percenta opýtaných. Tretej strane Za ľudí by svoj hlas odovzdalo 11 percent voličov.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila spoločnosť Median SK, s.r.o. bez zadávateľa od 15. novembra do 23. decembra 2019 na vzorke 1 112 respondentov. Na voľbách by sa zúčastnilo 52 percent opýtaných.

SaS a PS/Spolu s rovnakou podporou

Na ďalších miestach by sa umiestnili hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (9,5%), koalícia strán PS/Spolu (7,5%), strana SaS (7,5%), KDH (6,5%), hnutie Sme rodina (5,5%) a SNS so ziskom 5%.

Do parlamentu by sa nedostala Maďarská komunitná spolupatričnosť, ktorú by volili 3 % opýtaných, strana Dobrá voľba s rovnakým percentuálnym ziskom, Vlasť (2%) či vládna strana Most-Híd (1,5%).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dobrá voľbaKDH Kresťanskodemokratické hnutieKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMaďarská komunitná spolupatričnosťMost-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárSMER-SDSNS Slovenská národná stranaSPOLU – občianska demokraciaVlasť - Harabinova politická stranaZa ľudí - Kiskova politická strana