Kotlebovcov a SaS delí od seba 0,4 percenta, do parlamentu by prešlo aj Progresívne Slovensko

NR SR, parlament
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

Ak by sa parlamentné voľby konali v júni, vyhralo by ich hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) s podporou 21,2 percenta voličov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý agentúra Focus uskutočnila od 17. do 24. júna na vzorke 1 009 respondentov.

Prieskum zverejnila Televízia Markíza v politickej relácií Na telo. Na druhom mieste by s podporou 19 percent skončila strana Smer – sociálna demokracia (Smer – SD). Tretie miesto by obsadilo hnutie Sme rodina, ktoré by volilo 12,8 percenta opýtaných.

Nasledujú strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), ktorá by získala 9,6 percenta a Sloboda a solidarita (SaS), ktorú by volilo 9,2 percenta opýtaných. Do Národnej rady SR (NR SR) by sa dostala aj strana Progresívne Slovensko s podporou 6,2 percenta voličov.

Mimo parlamentu by skončilo Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) so 4,6 percentami, Strana maďarskej komunity (SMK) s 3,7 percentami aj súčasná vládna strana Za ľudí, ktorú by volilo 3,6 percenta opýtaných.

Stranu Dobrá voľba by volilo 2,4 percenta respondentov a stranu Vlasť 2,2 percenta voličov. Bývalé vládne strany Slovenská národná strana (SNS) a Most – Híd by získali dôveru 2,1 a 1,5 percenta voličov.

Názov politického subjektu Podpora voličov v percentách
OĽaNO 21,2 %
Smer-SD 19 %
Sme rodina 12,8 %
ĽSNS 9,6 %
SaS 9,2 %
Progresívne Slovensko 6,2 %
KDH 4,6 %
SMK 3,7 %
Za ľudí 3,6 %
Dobrá voľba 2,4 %
Vlasť 2,2 %
SNS 2,1 %
Most – Híd 1,5 %
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaBoris Kollár
Firmy a inštitúcie Dobrá voľbaKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoMost-HídOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárSMER-SDSNS Slovenská národná stranaVlasť - Harabinova politická stranaZa ľudí - Kiskova politická strana