Voľby v obci Ruská prebiehali bez rušivých momentov

Ruska
Obyvateľ obce Ruská počas volieb starostu Foto: SITA

MICHALOVCE 29. júna (WEBNOVINY) – Voľby starostu v obci Ruská, okres Michalovce, prebiehali do sedemnástej hodiny bez rušivých momentov. Pre agentúru SITA to dnes podvečer potvrdila predsedníčka volebnej komisie Katarína Mašlanová.

Zatiaľ nikto nepodal oficiálnu sťažnosť ani podnet, ktorými by sa musela zaoberať volebná komisia,“ uviedla Mašlanová. Podľa jej vyjadrenia do sedemnástej prišlo voliť okolo tristo zo 481 oprávnených voličov. Voliť už boli aj traja zo štyroch kandidátov na starostu.

Ako prezradili viacerí obyvatelia, ktorí boli voliť, od nového starostu očakávajú predovšetkým rýchlu konsolidáciu hospodárenia obce a aby sa našli zdroje aj na nejaké rozvojové projekty. V Ruskej volia nového starostu, keďže bývalého starostu obyvatelia odvolali v referende.

S potešením môžem konštatovať, že priebeh volieb je pokojný, a všetko funguje, ako má. Zatiaľ sme nezaznamenali nič problematické. V uplynulých dňoch sme zaznamenali hlasy, že by tu mohol byť pokus o kupovanie hlasov, ale nič sa nedokázalo,“ uviedol pre agentúru SITA Vladimír Špánik zo Združenie občanov miest a obcí Slovenska

Zástupcovia troch mimovládnych organizácií dnes v obci Ruská dohliadajú na priebeh nových volieb starostu. Na vyslaní pozorovateľov sa podieľali ZOMOS, Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika (KI) a Aliancia Fair-play. Zástupcovia týchto troch organizácií získali súhlas Ústrednej volebnej komisie, vďaka ktorému budú môcť byť prítomní aj pri sčítaní hlasov v miestnej volebnej komisii. Cieľom účasti pozorovateľov je dohliadnuť na korektný priebeh volieb a monitorovať prípadné porušovanie zákonov počas volieb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom