Volejbalisti podľahli Poliakom, s turnajom v Baku sa lúčia

Volejbal
Foto: SITA/Ivan Fleischer

BAKU 24. júna (WEBNOVINY) – Slovenská mužská volejbalová reprezentácia prehrala v stredajšom štvrťfinále na I. európskych hrách v Baku s favorizovaným Poľskom 0:3. Napriek jednoznačnému výsledku odohrali Slováci s Poliakmi vyrovnaný duel, v ktorom však rozhodla kvalita poľského tímu. Tím SR sa s turnajom v Kryštálovej hale v stredu rozlúčil, Poliaci ešte v Baku neprehrali a sú medzi najlepšími štyrmi.

Úvod bol vyrovnaný

Po vyrovnanom úvode sa podarilo Poliakom odskočiť na rozdiel piatich bodov (11:6) a svoj náskok si potom udržiavali až do konca prvého dejstva. V druhom dejstve sa oba tímy naťahovali dlho o každý bod, Poliaci potom zo 16:15 odskočili na 20:15. Slováci zabojovali, v závere získali štyri body aj vďaka dobre podávajúcemu Marcelovi Luxovi.

Za stavu 24:23 však jeho servis skončil tesne za čiarou, slovenskí hráči neúspešne reklamovali teč Poliakov, aut potvrdilo aj video. Úvod tretieho setu patril tímu SR, viedol už 7:2, súperi však vyrovnali postupne na 11:11. V koncovke prišiel na podanie Dryja a poriadne potrápil slovenských hráčov. Od stavu 18:18 získali Poliaci štyri lopty v rade a po 87 minútach hry potom premenili po neúspešnom útoku Mlynarčíka cez trojblok aj prvý mečbal.

Poliaci boli lepší, priznal tréner

„Začali sme solídne, mali sme tri, štyri šance na brejk, ale bohužiaľ, nepresadili sme sa. Poliaci sa chytili v poli a nedali nám už potom šancu. V druhom sete sme sa zdvihli, dobrým servisom nám pomohol Marcel Lux. Kvalita Poliakov na strane príjmu bola veľmi dobrá. Mrzí ma, že vo veľa veciach, ktoré sme si povedali pred zápasom, nám to trvalo dosť dlho, kým sme ich realizovali. Škoda, že sme nevyhrali jeden či dva sety a v prvom a treťom nehrali ešte viac vyrovnanejšie. Poliaci však boli lepším tímom,“ skonštatoval pre agentúru SITA tréner Miroslav Palgut.

„Poliaci nám mali veľmi dobre preštudovaných. Taktickým plachtiacim servisom nás dostávali do veľkých problémov. Lepšie sa nám darila prihrávka po tvrdších podaniach ako po tých nečakaných taktických. Hrali sme naplno, v niektorých momentoch sme aj viedli, ale Poliaci vďaka rutine i taktike si postrážili zápas,“ uviedol pre SITA Štefan Chrtiansky ml.

Výsledok – I. európske hry:
VOLEJBAL

Štvrťfinále:

Poľsko – Slovensko 3:0 (16, 23, 19)

87 min, rozhodovali: Collados (Fr.), Alijev (Azerb.), 3000 divákov

Zostava a body SR: J. Zaťko, Kriško 9, Ondrovič 4, Lux 3, Š. Chrtiansky ml. 6, Prešinský 4, libero Vydarený (Končál 1, Mlynarčík 14, T. Halanda 1, Hruška)

Turecko – Bulharsko 1:3 (24, -19, -17, -20)

Srbsko – Nemecko 0:3 (-24, -24, -17)

Francúzsko – Rusko 0:3 (-23, -23, -22)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom