Volejbalistky Slávie potvrdili dominanciu, majú 15 titulov

Volejbalistky Slávia EU zdolali vo finále Spišskú Novú Ves
Ivana Povrazníková z VK Spišská Nová Ves (uprostred) počas zápasu žien Slovenského pohára – Final Four medzi VK Spišská Nová Ves – Slávia EU Bratislava. Spišská Nová Ves,1. február 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 19. apríla (WEBNOVINY) – Klub VK Slávia EU Bratislava aj v sezóne 2014/2015 potvrdil, že mu právom patrí honor najúspešnejšieho ženského volejbalového zoskupenia na Slovensku. Jeho hráčky získali pätnásty titul slovenských šampiónok od vzniku samostatnej republiky v roku 1993.

Otočili takmer prehratý zápas

„Slávistky“ tento raz prekonali vo finále play-off hráčky VK Spišská Nová Ves, uspeli 3:1 na zápasy. V sobotňajšom štvrtom dueli na palubovke Spišiačok zvíťazili volejbalistky Slávie napriek manku 0:2 na sety tesne 3:2. Neúspešný vstup hosťujúceho družstva do zápasu sa podľa trénera Slávie Martina Hančíka výrazne podpísal pod priebeh stretnutia.

„Tento zápas, aj keď to možno vyznie divne, sa naozaj dal vyhrať len za stavu 0:2. My sme v tom momente už nemali čo stratiť a súper to psychicky nezvládol. Domáce začali robiť oveľa viac chýb, vtedy som povedal dievčatám, že stačí, ak vyhráme jeden set a už to pôjde, pretože Spišská hrá vo finále po prvý raz – a to nie je ľahké,“ citovala Hančíka oficiálna internetová stránka Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Kouč Spišskej ocenil kvalitu Slávie

„Myslím, že víťazstvo sme si zaslúžili, lebo sme bojovali, začal nám vychádzať servis, začali sme byť odvážnejší a chytili sme sa v obrane. Ďakujem dievčatám a zároveň im gratulujem k titulu,“ doplnil kormidelník majstrovského tímu.

Kvalitu družstva Slávie ocenil po dueli aj kouč VK Spišská Nová Ves Ondrej Spišák. „Mali sme veľmi dobrý nástup, dobre sme útočili, vychádzal nám servis, ustáli sme prvé dva sety na prihrávke a to nás vystrelilo do vedenia 2:0. Potom súper prestriedal zostavu, vymenil hráčky na postavení, začal byť agresívnejší. Nám dochádzali fyzické sily, kazili sme podanie, v útoku sme narážali na plný blok. Tie elementy, ktoré nás zdobili prvé dva sety, nám odišli,“ skonštatoval pre svf.sk Spišák a dodal: „Musím priznať, že o ten kúštik bola Slávia lepšia a zaslúžene vyhrala. Gratulujem jej k titulu.“

Vo finále nechýbali ani raz

Slávia je historicky jednoznačne najúspešnejší slovenský volejbalový klub. V doterajších 23 ročníkoch najvyššej republikovej súťaže ani raz jej hráčky nechýbali vo finále. Pätnásťkrát z neho vyšli úspešne. Zvyšných osem titulov si rozdelili volejbalistky Žiliny (2), Senice (3) a Doprastavu Bratislava (3).

Počas ostatných ôsmich extraligových ročníkov získala Slávia majstrovský titul päťkrát. Vo zvyšných troch sezónach predmetného obdobia sa tešili hráčky Doprastavu, ktorý v ročníku 2014/2015 vystupoval v súťaži pod názvom Bratislavský volejbalový klub.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom