Opitý volič napadol predsedu aj člena komisie, polícia riešila počas volieb aj ďalšiu potýčku

Voľby, Žilina, polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 29. februára, 13:52

Sedemdesiatpäťročného predsedu volebnej komisie v Žiline napadol priamo vo volebnej miestnosti volič. Ako agentúru SITA informoval hovorca žilinskej polície Radko Moravčík, incident sa stal po 10:00 a našťastie sa zaobišiel bez zranení. Mestská polícia zadržala 48-ročného muža a následne ho odovzdala príslušníkom Policajného zboru, ktorí ho eskortovali na policajný útvar.

Parlamentné voľby na Slovensku 2020: Online (minúta po minúte)

Žilinská polícia o incidente informovala aj na sociálnej sieti, kde uviedla, že k útoku prišlo po tom, ako predseda komisie upozornil voliča, aby zostávajúce hlasovacie lístky odhodil do krabice na to určenej. Polícia v tejto veci ďalej skúma, či neprišlo aj k spáchaniu ďalšieho trestného činu v súvislosti s volebným právom.

Polícia zaznamenala aj ďalší prípad roztržky vo volebnej miestnosti, ktorý sa stal v Košiciach. Ako informovali na sociálnej sieti, alkoholom podgurážený muž napadol predsedu aj člena volebnej komisie po tom, ako ho vyzvali k podpísaniu prevzatia volebných lístkov. Muža predviedli na policajné oddelenie a namerali mu viac ako dvoma promile alkoholu v dychu.

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom