Voliči SaS poznajú viaceré osobnosti, jej nevolič pozná iba Sulíka, myslí si riaditeľ AKO

Predseda strany SaS Richard Sulík.
Predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nie je stranou jedného človeka, lídra Richarda Sulíka. Počas dnešnej diskusie na stretnutí osobností politologického a mediálneho sveta o konaniach, postojoch a rozhodnutiach strany SaS to povedal novinár Štefan Hríb, ktorý viedol diskusiu s výkonným riaditeľom prieskumnej agentúry AKO Václavom Hříchom, šéfom agentúry Focus Martinom Slosiarikom a šéfredaktorom týždenníka Trend Oliverom Brunovským.

Podľa Hřícha je práve líder strany nositeľom značky. „Úlohou strany je vytvoriť si ďalších nositeľov. Robia to v Smere-SD. Je dôležité mať viac známych tvári. Voliči SaS poznajú aj tímlídrov, poslancov SaS v parlamente. Pre nevoličov je SaS len Richard Sulík,“ povedal.

Kvalitný ekonomický program

V rámci politického spektra na Slovensku Brunovský vyjadril názor, že Slovensko čaká na politickú silu, ktorá bude konštruktívnejšia ako sú súčasné politické subjekty. „Je tu spoločenská objednávka, aby prišla sila, ktorá aktuálny stav zvráti,“ povedal s tým, že hoci SaS má kvalitný ekonomický program, volič sa nerozhoduje iba na základe jedného aspektu.

„To nie je iba o ekonomickom programe. Chýba mi pohľad do budúcnosti. V SaS ma ruší veľa vecí, Sulík, vadí mi nejasný postoj k priestoru ,v ktorom by sme sa chceli nachádzať,“ povedal. Podľa neho výsledky aktuálnych prieskumov, v ktorých má SaS okolo 15 percent, nestačia. Slosiarik z Focusu dodal, že s 15 percentami sa ťažko stavia vláda keď, strana nemá hodnotovo podobné strany, s ktorými môže vládu zostaviť.

Úprimnosť si nevyplatí

Na margo viacerých vyhlásení Sulíka Slosiarik z Focusu povedal, že líder má byť autentický a jeho komunikácia má byť premyslená. „Sú spôsoby, ako veci povedať. Niekedy sa úprimnosť nevyplatí. Na to sú tímy, aby komunikáciu riadili v prospech politika. Nemôže predseda všetko zachraňovať,“ vyjadril.

Ako Slosiarik dodal, SaS ako jediná strana dokázala voličov zjednotiť v dôvode voľby SaS, a tým dôvodom bola ich ekonomická kompetencia. Preto si myslí, že SaS má veľký potenciál, ale dnes „nedáva ľuďom dôvod, aby sa SaS stala ich prvou voľbou“. Podľa neho by sa SaS mala viac zaoberať témami, ktoré budú v budúcnosti dôležité, medzi nimi aj zahraničnou politikou.

Líder SaS Richard Sulík v závere diskusie poďakoval diskutérom za ich názory. „Máme si zo slov, ktoré zazneli, čo zobrať, máme sa nad čím zamýšľať. Naplnilo to moje očakávania,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard SulíkŠtefan Hríb
Firmy a inštitúcie Agentúra AKOAgentúra FOCUSSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD