Aktualizované: Volko šiesty vo finále šesťdesiatky, v súboji TOP ôsmich šprintérov bol jediným Európanom

Ján Volko
Zľava: Warren Fraser, Ronnie Baker a Ján Volko postúpili do finále v behu na 60 metrov na halových majstrovstvách sveta, Birmingham, Veľká Británia, 3. marec 2018
  • aktualizované: 3. marca, 22:35

BIRMINGHAM 3. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Ján Volko (BK HNTN Bratislava/NŠC Bratislava) obsadil vo finále behu mužov na 60 m na 17. halových majstrovstvách sveta v atletike v anglickom Birminghame výborné 6. miesto časom 6,59 sekundy. V súboji najlepších ôsmich šprintérov bol jediný originálny Európan, keďže Turek Barnes je jamajského pôvodu.

Dvadsaťjedenročný Volko zaostal za vlastným slovenským rekordom z 15. februára v Toruni len o dve stotinky sekundy, dosiahol svoj štvrtý najlepší výkon v kariére.

Okrem zverenca trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko bol Slovenský šprintér vo finále globálneho svetového podujatia len jediný raz v histórii: Alojz Sokol v roku 1896 v behu na 100 m na premiérových novovekých olympijských hrách v Aténach získal na 100 m bronz.

„Janko sa pred finále cítil veľmi unavený a bolo to vidieť aj na kontrolnom behu, bežal veľmi pomaly. Snažil sa ušetriť na finále ešte nejakú energiu. Čo však bolo dôležité, na finále šiel s úsmevom, veď už účasť v ňom je veľký úspech. Je bojovník, nepredal lacno kožu,“ tešila sa zo šiestej priečky trénerka Bendová.

Titul majstra sveta si vybojoval svetový rekordér Christian Coleman z USA v rekorde šampionátu 6,37 sekundy, čo je zároveň druhý najlepší čas histórie. Striebro získal v ázijskom rekorde 6,42 Ping-tchien Su z Číny a bronz ďalší Američan Ronnie Baker (6,44).

Výsledky

MUŽI

60 m – finále: 1. Coleman (USA) 6,37 – rekord halových MS, 2. Ping-tchien Su (Čína) 6,42 – ázijský rekord, 3. Baker (USA) 6,44, Čen jie Sie (Čína) 6,52, 5. Taftian (Irán) 6,53, 6. JÁN VOLKO (SR) 6,59, 7. Safo-Antwi (Ghana) 6,60, 8. Barnes (Tur.) 6,64

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Volko