Volko vylepšil slovenský rekord a suverénne postúpil na majstrovstvách Európy do finále behu na 200 m

Jan volko

BYDGOSZCZ 15. júla (WebNoviny.sk) – Ján Volko suverénne postúpil do finále behu na 200 m na XI. majstrovstvách Európy do 23 rokov v atletike v poľskom meste Bydgoszcz (13. – 16. 7. 2017).

Národné maximum vylepšil o sedem stotín

Slovenský rekordér sa v sobotňajšom prvom semifinále blysol slovenským rekordom 20,54 s, svoje a zároveň národné maximum z júnového Tel Avivu vylepšil o 7 stotín sekundy. Volko skončil na druhom mieste za Nórom Jonathanom Quarcoom, ktorý časom 20,39 s utvoril národný rekord v kategórii do 23 rokov.

Tretí skončil a do finále priamo postúpil Nemec Roger Gurski (20,71). Celkový výsledok Volka v semifinále bude známy po skompletizovaní druhého behu. Finále na 200 m mužov bude ešte v sobotu o 20.48 h.

V behu na 100 m získal striebornú medailu

Dvadsaťročný Volko, zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka, má na ME do 23 rokov v Bydgoszczi skvelú formu. V najkratšom šprinte na 100 m získal v piatok podvečer striebornú medailu výkonom 10,18 s, ktorý je len o 2 stotinky horší ako slovenský rekord rovnako v jeho podaní.

Základným cieľom Volka v Bydgoszczi bol postup do finále na oboch hladkých šprintérskych tratiach.

Majstrovstvá Európy v atletike do 23 rokov

• Bydgoszcz (Poľ.) – sobota:

Muži – 200 m (8 najlepších do finále): 1. Quarcoo (Nór.) 20,39 – nórsky rekord do 23 rokov, 2. Volko (SR) 20,54 – slovenský rekord, 3. Gurski (Nem.) 20,71