Volko v upršanom semifinále dobehol šiesty, s výkonom na majstrovstvách sveta je spokojný

Ján Volko
Slovenský šprintér Ján Volko. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 9. augusta 22:56

LONDÝN 9. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Ján Volko (BK HNTN Bratislava) výkonom 20,61 s skončil na šiestom mieste v druhom semifinále behu na 200 m na XVI. majstrovstvách sveta v atletike v Londýne.

Znamená to, že 20-ročný zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka bude chýbať vo finále, kde sa predstavia dvaja najlepší z troch semifinálových behov plus ďalší dvaja s časmi. V sumáre všetkých troch semifinálových behov Volko skončil na pätnástom mieste.

Som veľmi šťastný, že som v semifinále neskončil posledný, čo bol môj cieľ. Beh nebol ideálny a dobrý vzhľadom na počasie aj chýbajúce sily. Predviedol som však to, na čo som mal. Pätnáste miesto je nad moje očakávania. Som s ním maximálne spokojný, vďačný a šťastný,“ uviedol Ján Volko vo videu na facebookovom profile skupiny Top Athletics.

Víťazom druhého semifinálového behu v protivetre -0,3 m/s sa stal Jareem Richard z Trinidadu a Tobaga za 20,14 s, ktorý predtým bol najrýchlejší aj v rozbehoch. Z druhého miesta postúpil Japonec Abdul Hakim Sani Brown (20,43).

Semifinále mužskej dvojstovky rovnako ako celý stredajší program na MS v atletike poznačil vytrvalý dážď. Istotu postupu z prvého semifinále majú Američan Isiah Young (20,12) a Isaac Makwala z Botswany (20,14). Finále bude vo štvrtok 10. augusta o 22.52 h.

Volko bol prvým Slovákom, ktorý sa predstavil v semifinále niektorého zo šprintérskych behov na majstrovstvách sveta v atletike. Volkov osobák i sezónne maximum je 20,33 sekundy z ME do 23 rokov v poľskej Bydgoszczi, kde bral zlatú medailu. Na MS v Londýne sa predtým predstavil na 100 m. V najkratšom šprinte obsadil celkovú 28. priečku, keď v kvalifikácii zlepšil slovenský rekord na 10,15 s.

V semifinále na 200 m chýbal fenomenálny Jamajčan Usain Bolt, ktorý v rámci svojej londýnskej rozlúčky s profikariérou absolvoval iba stovku a pred sebou má ešte štafety na 4x 100 m.