Volko vyhral šesťdesiatku na prestížnom mítingu v Toruni, o stotinku mu ušiel rekord SR

Ján Volko
Slovenský šprintér Ján Volko (uprostred), Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

Halový majster Európy 2019 Ján Volko vyhral šesťdesiatku na štvrtom podujatí prestížneho atletického seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v poľskom meste Toruň, keď časom 6,58 sekundy iba o stotinku zaostal za vlastným rekordom SR z rovnakého mítingu pred dvoma rokmi.

Dostal sa na prvú priečku

Zverenec dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko triumfoval na sobotnom Orlen Copernicus Cup o stotinku pred Holanďanom Jorisom van Goolom a o dve pred chýrnym Britom Richardom Kiltym.

V celkovom hodnotení WAIT sa slovenský rekordér dostal na priebežne prvú priečku s 15 bodmi.

Volko vyhral aj rozbehy

Volko v Toruni vyhral už aj rozbehy, v prvom dosiahol 6,64 sekundy a triumfoval s veľkým náskokom pred triom Olszewski (Poľ.), Kilty (V. Brit.), B. Robinson (USA), ktoré dosiahlo zhodný čas 6,71. Víťaz II. rozbehu Holanďan Van Gool zabehol o tri stotinky slabší výkon 6,67.