Volkovi pomaly rastie forma, na Veľkej cene Tábora si zlepšil vlastné slovenské sezónne maximum

Ján Volko
Slovenský šprintér Ján Volko. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Slovenský šprintérsky rekordér a halový majster Európy v behu na 60 m Ján Volko si v rozbehu na 100 m na stredajšej Veľkej cene Tábora časom 10,28 sekundy o 8 stotín zlepšil vlastné slovenské sezónne maximum z rozbehu vo finále na Svetovej univerziáde v Neapole.

V rozhodujúcom dueli o prvenstvo potom zdolal všetkých súperov, hoci bol o stotinku pomalší (10,29) ako v rozbehu. Za Volkom skončil druhý Čech Jan Veleba (10,31), ktorý dosiahol v rozbehoch najlepší výkon (10,24), tretí vo finále bol Brit Theo Etienne (10,43).

„Samozrejme, s ďalším posunom výkonu som spokojný. Pomaličky sa to zlepšuje, preto sme s trénermi radi. Táborská dráha je naozaj veľmi rýchla a v kombinácii s kvalitnými súpermi to bolo dnes super. Sme veľmi spokojní,“ komentoval Ján Volko, zverenec trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko, svoj táborský triumf a zlepšenie slovenského výkonu roka.

Najbližšie sa predstaví v sobotu 20. júla na 43. ročníku Veľkej ceny Nového Města nad Metují, kde pobeží dvojstovku.

V Tábore okrem Volka zvíťazila aj Daniela Ledecká na 400 m prekážok časom 58,21 s jasným náskokom 1,30 sekundy pred Češkou Michaelou Bičianovou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Volko