Volkswagen chce investovať miliardy do vývoja samoriadených a elektrických vozidiel

Germany Volkswagen
Generálny riaditeľ spoločnosti Volkswagen Herbert Diess na tlačovej konferencii vo Wolfsburgu. Nemecká automobilka Volkswagen. hovorí, že bude investovať 44 miliárd eur (50 miliárd dolárov) do rozvoja autonómnych a elektrických vozidiel, 16. novembra 2018. Foto: SITA/AP

FRANKFURT 16. novembra (WebNoviny.sk) – Nemecká automobilka Volkswagen sa chystá investovať 44 mld. eur do vývoja samoriadených a elektrických vozidiel. Predseda dozornej rady koncernu Volkswagen Hans Dieter Pötsch v piatok na tlačovej konferencii povedal, že cieľom plánov firmy na nasledujúcich päť rokov je urobiť z Volkswagenu „globálneho dodávateľa udržateľnej mobility“.

Pötsch uviedol, že chystaný elektrický kompakt I.D. bude stáť približne toľko, ako sa dnes platí za dieselový Golf. Cena základného modelu Golfu v Nemecku podľa internetovej stránky Volkswagenu je 23 875 eur. Nemecká automobilka uviedla, že do roku 2025 zvýši počet svojich elektrických modelov z terajších šesť na viac ako 50.

Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Volkswagen