Volkswagen Truck & Bus a Hino Motors uzavreli partnerstvo v oblasti informačných technológií

Hino Motors, Volkswagen Truck Bus
Predstavitelia firiem Hino Motors a Volkswagen Truck and Bus sa dohodli na spolupráci v oblasti IT. 12. apríl 2018 Foto: SITA/AP

TOKIO 12. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecký výrobca nákladných áut a autobusov Volkswagen Truck & Bus a japonský výrobca nákladných áut Hino Motors, ktorý je členom skupiny Toyota, sa dohodli na spolupráci pri výrobe hybridných, elektrických a samoriadených vozidiel a v oblasti napojenia áut na internet.

Na základe dohody, o ktorej informovali vo štvrtok, si obe firmy zachovajú samostatnosť, ale manažérske tímy budú plánovať spoluprácu v oblasti inovačných technológií.

Vzniká tak partnerstvo dvoch veľkých hráčov vo výrobe nákladných áut a autobusov, čiže v sektore, ktorý podľa niektorých analytikov môže najviac profitovať z nových technológií. Generálny riaditeľ firmy Volkswagen Truck & Bus Andreas Renschler uviedol, že dohoda je pre jeho spoločnosť strategická vzhľadom na silné postavenie automobilky Hino v Ázii.

„Ide o vynikajúce partnerstvo z hľadiska regionálnych pozícií a produktov, ale aj pokiaľ ide o spoločné predstavy ako formovať budúcnosť dopravy,“ dodal Renschler.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom