Potravinová bezpečnosť štátu sa nesmie podľa Vlčana znižovať, cenová politika nemôže zvíťaziť nad kvalitou

Minister Vlčan sa dištancoval od predĺženia nájomnej zmluvy s Bödörovcami  na chatu v katastri obce Čifáre
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Foto: SITA/Martin Havran

Štandard potravinovej bezpečnosti štátu sa podľa ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nom. OĽaNO) nesmie znižovať, najmä v čase vojnového konfliktu na Ukrajine, ktorý viedol k energetickej a cenovej nestabilite.

Znepokojivé správanie Kauflandu

Vlčana znepokojili informácie o tom, že slovenskí potravinári majú problém s dodávaním tovaru najmä do obchodnej siete Kaufland, ktorá preferuje cenovú politiku pred kvalitou potravín.

Agrorezort odmieta praktiky, ktorými obchodníci tlačia potravinárov do zmien receptúr a zloženia výrobkov s cieľom zlepšiť svoj profit na úkor spotrebiteľa. Informoval o tom odbor komunikácie ministerstva pôdohospodárstva v tlačovej správe.

Cenová politika obchodníkov nemôže víťaziť nad kvalitou potravín! Najmä, ak si uvedomíme, že prioritou agrorezortu je potravinová sebestačnosť a bezpečnosť potravín a podriaďujeme tomu aj financovanie celého sektora. Cez rôzne finančné dotácie zo štátnych i európskych zdrojov sa snažíme dostať prostriedky do potravinárskeho sektora, aby sme udržali kvalitu i cenu potravín na trhu,“ uviedol Vlčan s tým, že apeluje na spoločenskú zodpovednosť obchodníkov a to najmä v dobe, kedy potravinári a farmári čelia enormným nárastom vstupov pri svojej činnosti.

Ministerstvo je pripravené chrániť občanov

Rezort uvádza, že sa nebude nečinne prizerať na to, ako napriek snahe štátu zachrániť vertikály naráža na nezmyselný dovoz komodít, ktorých je na Slovensku dostatok. Ministerstvo je preto pripravené ochrániť občanov a vnútorný trh pred akýmkoľvek druhom špekulácie obchodných reťazcov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Samuel Vlčan
Firmy a inštitúcie KauflandMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti