Zisk spoločnosti Tesco na Slovensku atakoval 75 miliónov eur

Tesco Bicester Superstore
Foto: ilustračné, Tesco.

Obchodný reťazec Tesco Stores SR po predchádzajúcom poklese opäť na Slovensku medziročne zvýšil svoje tržby. Vo finančnom roku 2021, ktorý trval do konca februára tohto roku, išli hore o sedem percent a dostali sa na 1,49 mld. eur. Zisk firmy sa v uvedenom období zvýšil o 53 percent a atakoval 75 mil. eur. Podľa údajov z výročnej správy reťazca v ňom ku koncu februára 2022 pracovalo 6 780 zamestnancov.

„Manažment spoločnosti naďalej starostlivo monitoruje situáciu a robí všetky možné kroky k odvráteniu negatívnych dopadov pandémie COVID – 19 a konfliktu na Ukrajine. Dodávky od dodávateľov sú plynulé a maloobchodný predaj stále pokračuje bez prekážok. Internetový obchod zohráva dôležitú rolu na trhu s dodávkami potravín,“ konštatuje ďalej Tesco vo svojej výročnej správe.

Spoločnosť Tesco vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a podľa posledných informácií prevádzkuje 154 obchodov rôznych formátov, extra, hypermarkety, supermarkety až po menšie expresy. Prevádzkuje tiež tri distribučné centrá, a to v Gáni, Beckove a Prešove, a taktiež sieť čerpacích staníc a franšízovú sieť Žabka so 16 obchodmi. V spolupráci s O2 poskytuje služby virtuálneho telefónneho operátora Tesco Mobile a v spolupráci s firmou Home Credit poskytuje Tesco finančné služby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tesco