Automobilovému priemyslu v Číne sa v prvom polroku darilo, stúpol predaj osobných áut

Výroba áut, fabrika
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Predaj osobných áut v Číne v prvom polroku medziročne stúpol len o 3,4 percenta, keďže protipandemické opatrenia obmedzili návštevy autosalónov. Dopyt na najväčšom automobilovom trhu na svete však ožil v júni. Informovalo o tom v pondelok Čínske združenie výrobcov automobilov (CAAM).

Za január až jún v Číne predali 10,4 milióna osobných áut. V júni však ich odbyt medziročne vzrástol o 41,2 percenta na 2,2 milióna. Zmiernili sa totiž opatrenia proti šíreniu koronavírusu, ktoré znamenali lockdown v Šanghaji a v iných priemyselných centrách.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Celkový predaj motorových vozidiel na čínskom trhu, vrátane nákladných áut a autobusov, v prvej polovici tohto roka medziročne klesol o 6,6 percenta na 12,1 milióna. V júni však predaj osobných a nákladných áut a autobusov stúpol o 23,8 percenta na 2,5 milióna.

Odbyt elektrických a hybridných vozidiel SUV a sedanov sa v júni v porovnaní s rovnakým mesiacom vlaňajška podľa údajov CAAM zvýšil o 130 percent na 596-tisíc. Predaj elektrických a hybridných áut za január až jún medziročne vzrástol o 115 percent na 2,6 milióna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Čínske združenie výrobcov automobilov