Biden predstavil nové protipandemické opatrenia, zamestnanci veľkých firiem by sa mali nechať zaočkovať

Výroba
Americký prezident nariadil federálnemu ministerstvu práce, aby od podnikov so sto a viac zamestnancami vyžadovalo ich zaočkovanie alebo povinnosť preukázať sa každý týždeň negatívnym testom. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok predstavil nové protipandemické opatrenia, ktoré od zamestnancov veľkých podnikov vyžadujú, aby sa nechali zaočkovať alebo aspoň raz za týždeň absolvovali test na koronavírus.

Množstvo ľudí zostáva bez vakcíny

V čase, keď nové infekcie pribúdajú rýchlym tempom, sa počíta aj s povinným očkovaním miliónov zamestnancov federálnej vlády. Ako informuje spravodajský portál bbc.com, celkovo sa nové požiadavky týkajú asi 100 miliónov zamestnancov.

Viac o téme: Koronavírus

Od minulého roka zomrelo na ochorenie COVID-19 viac ako 650-tisíc Američanov. Zhruba 80 miliónov ľudí v USA je stále nezaočkovaných.

Podnikom hrozia vysoké pokuty

Biden federálnemu ministerstvu práce nariadil, aby od podnikov so sto a viac zamestnancami vyžadovalo ich zaočkovanie alebo povinnosť preukázať sa každý týždeň negatívnym testom.

Rovnaké povinnosti sa budú podľa Bidena vzťahovať aj na takmer 17 miliónov zamestnancov zdravotníckych zariadení, ktoré poberajú príspevky od federálnej vlády. Podnikom, ktoré nebudú nové opatrenia dodržiavať, hrozia pokuty vo výške tisícok dolárov za každé porušenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joe Biden