Britský Jaguar Land Rover pre nedostatok potrebných čipov zastavuje výrobu

NITRA: Jaguar Land Rover
Spoločnosť Jaguar Land Rover bola donútená pozastaviť výrobu v dvoch veľkých závodoch vo Veľkej Británii. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

Britská automobilka Jaguar Land Rover dočasne zatvorí svoje dva hlavné závody pre nedostatok počítačových čipov. Pandémia ochorenia COVID-19 totiž zvýšila dopyt po čipoch, keďže ľudia pracujú z domu.

Dodávatelia sa zvýšenému dopytu prispôsobujú s problémami. Ťažkosti najväčšieho britského výrobcu áut sú podobné ako v prípade iných automobiliek, napríklad Fordu, ktoré postihol globálny nedostatok čipov. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Firma Jaguar Land Rover uviedla, že počas „obmedzeného obdobia“ budú od pondelka zatvorené závody Halewood a Castle Bromwich. „Úzko spolupracujeme s dotknutými dodávateľmi, aby sme vyriešili problémy a minimalizovali vplyv na objednávky zo strany zákazníkov všade, kde to je možné,“ uviedla vo vyhlásení spoločnosť Jaguar Land Rover. Výroba v závode Solihull sa neprerušuje.

Spoločnosť Jaguar Land Rover pôsobí aj na Slovensku, kde zamestnáva priamo viac ako tritisíc pracovníkov a ďalších viac ako 20-tisíc v rámci dodávateľských reťazcov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover