Budovaný závod Hartmannu v Kechneci finančne podporí štát, firme dodá 4,5 milióna eur

Peniaze, závod, priemysel
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nemecká spoločnosť Handtmann, ktorá v priemyselnom parku v Kechneci (okr. Košice-okolie) buduje nový závod na výrobu hliníkových odliatkov pre automobilový priemysel za viac ako 87 miliónov eur, dostane od štátu investičný stimul.

V utorok o tom rozhodla vláda. Na návrh Ministerstva hospodárstva SR získa firma pomoc 4,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Vznikne viac ako 150 miest

Vďaka investícii by do konca roka 2025 malo vzniknúť 158 nových pracovných miest. O projekte informovali pri príležitosti začatia výstavby závodu ešte v lete roku 2019 vtedajší podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši, veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku Joachim Bleicker a predstavitelia firmy Handtmann.

Ukončenie prác na investičnom zámere je plánované na koniec roka 2023 a dosiahnutie plnej plánovanej kapacity výroby sa predpokladá v roku 2025.

Zameranie spoločnosti

Spoločnosť Handtmann bola založená v roku 1873 a nachádza sa nepretržite v rukách rovnomennej rodiny.

Od roku 1946 rodinný podnik rástol a dnes je medzinárodnou skupinou s diverzifikovanými aktivitami, najmä v oblasti odlievania ľahkých kovov, výroby strojov a zariadení pre potravinársky priemysel a taktiež špeciálnych plastov. Od roku 2009 má spoločnosť závod aj v Košiciach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joachim BleickerRichard Raši
Firmy a inštitúcie HandtmannMH Ministerstvo hospodárstva SRVláda SR