Do areálu Chemosvitu pribudne nová firma, vytvoriť by mala desiatky pracovných miest

Strojárstvo,
Spoločnosť by mala vytvoriť nových 103 pracovných miest. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Celkovo 103 pracovných miest by so sebou mala priniesť nová investícia v priemyselnom areáli Chemosvit, a. s., vo Svite pri Poprade. Strojárenskú výrobu tam plánuje spustiť anglická spoločnosť Eminox Limited, ktorá chce pod Tatrami vyrábať výfuky do kamiónov a plynových traktorov.

V areáli plánuje vybudovať novú výrobnú halu na plochách uvoľnených po asanácií starých objektov. Ako vyplýva zo zámeru predloženého v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA), predpokladané náklady na realizáciu stavby sú 6,8 milióna eur. Ukončenie výstavby je naplánované na december budúceho roka.

Vysokovýkonné výfuky

Anglická firma s viac ako 40-ročnou tradíciou navrhuje a vyrába vysokovýkonné výfukové a nerezové systémy pre autobusové, nákladné, železničné a terénne vozidlá. Pod Tatrami plánuje realizovať iba časť svojej strojárenskej výroby. Predpokladaná denná produkcia bude predstavovať približne 775 konečných výrobkov.

Plánovaná výstavba sa dotkne plochy s rozlohou 7 941 metrov štvorcových, z toho samotná hala zaberie 5 729 metrov štvorcových.

Práca s laserom

„V jednopodlažnom objekte bude umiestnená technológia laserového rezania, zvárania, konzervovania, valcovania, oplechovania, tvárnenia, lisovania a formovania. Hala bude členená na desať častí,“ uvádza sa v zámere.

Firma chce zároveň využívať aj existujúcu budovu so zastavanou plochou 970 metrov štvorcových a ďalšiu spevnenú plochu. Výrobná prevádzka bude mať k dispozícii 22 miest na parkovanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ChemosvitEminox Limited