Firma ZF plánuje na Slovensku expanziu, automobilový priemysel chce posunúť bližšie k elektromobilite

Elektromobil
Predaj ekologických áut na Slovensku rastie, stále však výrazne zaostávame za plánmi Európskej únie. Foto: ilustračné, Thinkstock

Spoločnosť ZF plánuje na Slovensku expanziu. Spojená by mala byť s transformáciou automobilového priemyslu smerom k elektromobilite. Jeden z najväčších subdodávateľov automotive sektora na svete plánuje využiť existujúce skúsenosti ZF Slovakia s riešeniami v oblasti elektrických pohonov, s čím súvisí aj aktuálne rozšírenie R&D tímov firmy v Trnave.

Spoločnosť má na Slovensku nové predstavenstvo. Jeho doterajší dlhoročný predseda Peter Doll odišiel do dôchodku. Na jeho miesto nastúpil Dietmar Weigt a ďalším nový členom predstavenstva sa stal Jens Münchow. Nové vedenie chce pokračovať v stratégii „Next Generation Mobility“, ktorá zahŕňa štyri kľúčové oblasti, a to riadenie pohybu vozidiel, integrovanú bezpečnosť, autonómne riadenie a elektromobilitu.

ZF Slovakia produkuje spojky, automatické prevodovky, dvojhmotové zotrvačníky, tlmiče, guľové kĺby a stabilizátory. Posledné údaje z konca roku 2020 hovoria o obrate 804 miliónov eur a 3 700 zamestnancov v šiestich lokalitách, zahŕňajúc sídlo a závod v Trnave, fabriku v Leviciach a tri menšie satelitné závody v Šahách, Detve a Komárne.

Okrem nich sa v Novom Meste nad Váhom nachádza i nezávislý člen skupiny ZF Group, ktorý vyrába kontrolné systémy a elektrické motory pre posilňovače riadenia.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie ZF