Hella Slovakia bude dodávať komponenty pre spoločnosť Tesla, vníma to ako veľkú prestíž (foto)

Hella Slovakia Lighting, Tesla
Hella Slovakia Lighting sa stal dodávateľom svetiel pre jeden z nových modelov Tesla. Foto: Hella Slovakia Lighting
  • aktualizované 19. mája 2022, 11:22

Výrobca svetelnej techniky a elektroniky pre automobilový trh Hella Slovakia Lighting sa stal exkluzívnym dodávateľom svetiel pre jeden z nových modelov americkej spoločnosti Tesla. Ako informoval generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Huťan, prvé dodávky už opúšťajú výrobné závody v Kočovciach a Bánovciach nad Bebravou, kde je výroba situovaná.

Dodávky pre nový závod Tesly

V kočovskom závode sa vyrábajú predné svetlá, zadné svetlá zasa v Bánovciach nad Bebravou. Podľa Huťana sú dodávky určené pre nový závod Tesly v Grünheide pri Berlíne, pričom menšia časť dodávok by mala neskôr smerovať aj na trhy Číny a Mexika.

„Je pre nás veľká prestíž, že práve slovenské závody koncernu Hella sú prostredníctvom dodávok svetiel späté s ďalšou expanziou lídra elektromobility v Európe i na ďalších kontinentoch,“ uviedol Huťan.

Hella Slovakia Lighting, Tesla
Foto: Hella Slovakia Lighting

Uprednostnený elektrický pohon

Podľa jeho slov je elektromobilita v súčasnosti hlavným trendom v automobilovom priemysle a výrobcovia uprednostňujú elektrický pohon aj pred hybridnými pohonmi.

„Projekt má preto pre nás strategický význam, podporuje našu transformáciu smerom k znižovaniu závislosti od spaľovacích motorov a vytvára nové možnosti rozvoja. Som preto rád, že vďaka tomuto projektu máme už dnes zhruba 30 percent kapacít v Kočovciach a Bánovciach alokovaných práve pre elektromobilitu,“ doplnil Huťan.

Spoločnosť Hella Slovakia Lighting so sídlom v Kočovciach je zastrešujúcou organizáciou pre všetky výrobné závody a aktivity koncernu Hella na Slovensku. Je lídrom výroby svetelnej techniky pre automobilový priemysel na Slovensku a s takmer 3 500 zamestnancami patrí k hlavným zamestnávateľom slovenského automotive.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Huťan
Firmy a inštitúcie Hella Slovakia LightingTesla