Jaguar Land Rover v Nitre vytvorí ďalších 700 pracovných miest, nových pracovníkov láka aj na benefity

Jaguar Land Rover
Výrobné priestory závodu Jaguar Land Rover v Nitre. Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

Nitriansky závod Jaguar Land Rover vytvorí ďalších 700 pracovných miest, celkovo by tak na jeseň v závode malo pracovať 4 500 ľudí. Informoval o tom Jaguar Land Rover Slovakia.

„Pokračujúci dopyt po našich produktoch a rozšírenie modelov, ktoré tu budeme vyrábať, vedú k posilneniu nášho tímu. Plánujeme ho zvýšiť o ďalších sedemsto zamestnancov a od septembra by sme tak zahájili trojzmennú prevádzku závodu,“ uviedol výkonný riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia a šéf závodu v Nitre Russell Leslie.

Onedlho odhalia nový model

Aktuálne vyrába nitriansky závod pre zákazníkov v 127 krajinách prémiové vozidlá  Land Rover Discovery, Defender 90 a 110 a úžitkový Defender Hard Top.

Už 31. mája sa celosvetovo odhalí úplne nový model z rodiny Land Rover, 8-miestny Defender 130, ktorý sa bude taktiež vyrábať v Nitre.

Hlavná pozornosť sa pri nových pozíciách sústreďuje na miesta vo výrobných prevádzkach, nové pracovné príležitosti vzniknú na všetkých pracovných úrovniach, od operátorov/ky, cez profesijných expertov, administratívne a inžinierske pozície po vedúcich tímov.

Priemerný mesačný plat operátora/ky výroby začína na úrovni 1 235 eur brutto s praxou a 1 198 – 1 235 eur brutto pre operátora bez praxe. Tvorí ho  základný tarifný plat, kompetenčný príplatok, mesačný výrobný bonus 0-15 percent, 13. plat a 20 eur príspevok na dopravu.

Tretinu zamestnancov tvoria ženy

Spomedzi benefitov má vysokú obľubu program voliteľných benefitov v hodnote 300 eur, bezplatná autobusová doprava alebo príspevok 20 eur mesačne na inú dopravu, stravovanie v jedálňach za jedno euro , možnosť ubytovania, 100 percentne hradené zdravotné a úrazové poistenie, príspevok do troch percent na doplnkové dôchodkové sporenie, 100 eur na regeneráciu po odpracovaní dvanástich po sebe nepretržitých mesiacov.

Práca v automobilke je zaujímavá aj pre ženy, ktoré v súčasnosti tvoria tretinu zamestnancov.

Pracovné príležitosti sú otvorené aj pre všetkých, ktoré spĺňajú kritériá, rovnako aj pre obyvateľov Ukrajiny; Jaguar Land Rover v Nitre od apríla zamestnal niekoľko desiatok zamestnancov z Ukrajiny, ktorí našli v Nitre útočisko a možnosť nového začiatku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Russell Leslie
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover Slovakia