Nitriansky Foxconn má záujem vstúpiť do automotive sektora, chce dodávať dosky plošných spojov pre elektromobily

Foxconn v Nitre
Foto: life.com

Nitriansky Foxconn má záujem o vstup do automotive sektora. V reakcii na ohlásenie plánov taiwanského koncernu Foxconn Technology Group na výrobu elektrických áut rôznych značiek to pre agentúru SITA uviedol manažér komunikácie slovenskej fabriky Ladislav Procházka.

Tento zámer je podľa neho v súlade s celkovou stratégiou spoločnosti, a v tejto súvislosti už v Nitre otvorili aj nové interné oddelenie výskumu a vývoja.

Množstvo potenciálnych zákazníkov

„Máme 25-ročné skúsenosti vo výrobe spotrebnej elektroniky a dosiek plošných spojov a tie chceme ponúknuť aj výrobcom elektromobilov,“ dodal ďalej Procházka s tým, že ich zámerom sú v prvom rade dodávky niektorých dosiek plošných spojov pre elektromobily.

Postupne by radi podiel dodávok pre tento segment zvyšovali. „Na Slovensku sú štyri automobilky a v Európe celkovo viac ako 140 výrobcov osobných vozidiel, čo predstavuje množstvo potenciálnych zákazníkov,“ zhrnul.

Na trhu viac ako 10 rokov

Spoločnosť Foxconn Slovakia je na slovenskom trhu od júla 2010, jej začiatok však siaha až do 90. rokov, keď spoločnosť Sony Slovakia začala svoju výrobu v Trnave.

Zameriava sa hlavne na výrobu a predaj spotrebnej elektroniky, najmä LCD a LED televízorov, herných konzol a výrobu plošných spojov. V minulom roku priemerne zamestnávala viac ako 1 400 zamestnancov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav Procházka
Firmy a inštitúcie FoxconnFoxconn Technology GroupSony Slovakia