Nitriansky Jaguar Land Rover preruší výrobu, pre chýbajúce polovodiče potrvá odstávka niekoľko dní

PRIEMYSEL: Slovenská premiéra Land Rover Defender
Výrobné linky nitrianskej automobilky budú stáť od 27. mája do 4. júna. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

Nitriansky Jaguar Land Rover preruší na deväť dní výrobu. Výrobné linky automobilky budú stáť od 27. mája do 4. júna. Pre agentúru SITA to potvrdila manažérka fabriky pre firemné záležitosti Miroslava Remenárová.

„Rovnako ako ostatní výrobcovia automobilov, aj náš závod v súčasnosti zažíva narušenie dodávateľského reťazca v dôsledku pandémie Covid-19, vrátane globálnej dostupnosti polovodičov, čo má vplyv na naše výrobné plány a schopnosť uspokojiť dopyt po niektorých našich vozidlách,“ dodala.

V dôsledku toho upravila automobilka svoje výrobné plány pre určité modely. „Situáciu neustále pozorne sledujeme a dúfame, že sa náš závod čo najskôr vráti k plnej prevádzke,“ uzavrela Remenárová.

Problémy má aj trnavský Stellantis. Výroba v automobilke stála v máji už viackrát, aktuálne je produkcia prerušená už od pondelka. Obmedzenie výroby postihlo aj bratislavský Volkswagen. Produkciu SUV modelov prerušila fabrika 29. apríla. Pôvodne mala odstávka trvať do 7. mája, neskôr ju predĺžili do 14. mája. Výroba malých mestských vozidiel dotknutá nebola.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslava Remenárová
Firmy a inštitúcie Jaguar Land RoverStellantisVolkswagen