Prerušenie výroby v závodoch Toyoty bude pokračovať, automobilka sa však nevzdáva globálnych cieľov

Toyota, logo
Automobilka vyrobí pre problémy dodávateľských reťazcov v decembri o zhruba 14-tisíc áut menej, ako plánovala. Foto: ilustračné, SITA/AP

Automobilka Toyota oznámila, že prerušenie výroby v niektorých jej závodoch v Japonsku bude pokračovať, keďže naďalej pociťuje vplyv problémov dodávateľských reťazcov.

Japonský výrobca áut, ktorý je najväčší na svete, uviedol, že jeho závody na výrobu dielcov v juhovýchodnej Ázii čelia prerušeniam produkcie v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19. Informuje o tom portál bbc.com.

Automobilka konštatovala, že najnovšie prerušenie výroby bude znamenať zníženie produkcie áut v decembri o približne 14-tisíc. Firma však dodala, že má v úmysle dodržať plán globálnej výroby vo svojom terajšom účtovnom roku, ktorý sa skončí 31. marca 2022. „Chceli by sme zachovať produkciu na úrovni deväť miliónov vozidiel,“ poznamenala Toyota.

Kríza globálnych dodávateľských reťazcov, ktorá postihla japonské automobilové odvetvie, vplýva aj na ekonomiku krajiny ako celok. Japonský export, ktorý sedem mesiacov rástol dvojciferným tempom, v októbri medziročne stúpol len o 9,4 percenta. Išlo o najpomalšie tempo rastu vývozu krajiny za osem mesiacov. Dodávky áut boli zasiahnuté osobitne tvrdo, a medziročne klesli o takmer 37 percent.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Toyota